Antika oyuncaklar, geçmişte çocukların oynadığı ve günümüzde nadir bulunan eski oyuncaklar olarak tanımlanabilir. Antika oyuncaklar, genellikle el yapımı, ahşap veya metal malzemelerden üretilmiştir. Bu oyuncaklar, nostaljik bir değere sahip olduğu için koleksiyoncular arasında oldukça popülerdir.

Antika oyuncaklar, tarihi dönemlere göre farklı türlerde üretilmiştir. Örneğin, 19. yüzyılda oyuncaklar genellikle ahşap veya metal malzemelerden üretilmiştir. Bunların içinde, özellikle İngiltere ve Almanya’da üretilen oyuncaklar popülerdi. Bu dönemde, özellikle ahşap trenler, arabalar ve bebekler oldukça sık tercih edilmiştir.

Yüzyılın başlarından itibaren, oyuncaklarda plastik malzeme kullanımı arttı. Bu dönemde, özellikle Amerika’da üretilen oyuncaklar oldukça popülerdi. Plastik oyuncaklar, daha ucuz olduğu için halk arasında daha çok tercih edildi. Bu dönemde, özellikle G.I. Joe, Barbie bebekleri, Transformers gibi popüler oyuncaklar üretildi.
Antika oyuncakların çeşitleri oldukça fazladır. Bu oyuncaklar, bebekler, hayvanlar, araçlar, oyuncak mutfak aletleri, bilimsel araçlar, oyun setleri gibi farklı kategorilerde üretilmiştir.

Aşağıda, antika oyuncaklardan örnekler verilmiştir:

 • Ahşap tren setleri
 • Antika bebekler
 • Ahşap oyuncak arabalar
 • Metal oyuncak arabalar
 • Antika oyuncak uçaklar
 • Ahşap oyuncak mutfak aletleri
 • Oyuncak silahlar
 • Antika kart oyunları
 • Metal oyuncak robotlar
 • Antika oyuncak ayılar

Antika oyuncaklar, koleksiyoncular için oldukça değerlidir. Bu oyuncakların değeri, malzeme kalitesi, nadirliği, orijinalliği, üretildiği dönem gibi faktörlere bağlı olarak değişir. Bugün, antika oyuncaklarla ilgilenen koleksiyoncular, internet üzerinden kolayca bu oyuncakları satın alabilirler.

Aşağıda, antika oyuncaklarla ilgili dünyanın önde gelen 50 markası sıralanmıştır:

 1. Steiff
 2. Barbie
 3. Matchbox
 4. Hot Wheels
 5. Lego
 6. Fisher-Price
 7. Märklin
 8. Corgi
 9. Dinky Toys
 10. Tonka
 11. Schuco
 12. Hornby
 13. Chad Valley
 14. Meccano
 15. Bratz
 16. Sindy
 17. Action Man
 18. G.I. Joe
 19. Star Wars
 20. Transformers
 21. He-Man and the Masters of the Universe
 22. ThunderCats
 23. Teenage Mutant Ninja Turtles
 24. My Little Pony
 25. Care Bears
 26. Power Rangers
 27. Polly Pocket
 28. Teddy Ruxpin
 29. Rainbow Brite
 30. Strawberry Shortcake
 31. Smurfs
 32. Sylvanian Families
 33. Playmobil
 34. Mr. Potato Head
 35. Etch A Sketch
 36. Spirograph
 37. Rubik’s Cube
 38. Magic 8-Ball
 39. View-Master
 40. Simon
 41. Clue
 42. Monopoly
 43. Scrabble
 44. Trivial Pursuit
 45. Risk
 46. Battleship
 47. Stratego
 48. Chess
 49. Checkers
 50. Backgammon

Antika oyuncaklar, geçmişte çocukların hayallerini süsleyen eşsiz ve nostaljik bir parça olarak kalmaya devam ediyor. Bu oyuncaklar, geçmişteki yaşam tarzlarını yansıtması ve orijinalliği ile günümüzde de büyük bir hayran kitlesi tarafından takdir ediliyor. Antika oyuncaklar, gelecek nesillere de aktarılabilecek bir miras niteliği taşıyor.

Oyuncak, Oyuncak fiyatları, Antika Oyuncak alanlar, Antika Oyuncak alan yerler, Antika Oyuncak alım satım, Antika Oyuncak alan antikacılar, Antika Oyuncak fiyatları, Antika Oyuncak müzayede, Antika Oyuncak alıcıları, Oyuncak koleksiyoncuları, eski Oyuncak satın alanlar, Antika Oyuncak nasıl satabilirim?, eski Oyuncak satın alan şirketler, eski Antika Oyuncak.

Oyuncak alanlar, Antika Toplayıcıları olarak değerlendirmek istediğiniz ve sahibi olduğunuz antikalarınızı, Antika Oyuncak alan yerler olarak almak için hizmet vermekteyiz. Yerimiz İstanbul Sultanahmet tedir. Oyuncak koleksiyoncusu olduğumuz gibi Oyuncak alım satım da yapmaktayız. Sizde 1506 yılındı yapılmış tarihi yapıdaki 496 m2 mağazamıza gelerek Antika Oyuncak değerini yüz yüze görüşme ile öğrenebilirsiniz. İsterseniz adrese yaptığımız hizmetle bizde yerinde incelemede bulunabiliriz.

Antika Oyuncak Fiyatları

Bir Antika Oyuncak fiyatları genellikle bir koleksiyoncunun ona biçeceğini koleksiyonluk değerine göre belirlenir. Bir antikacı ve Antika Oyuncak koleksiyoneri olarak, neyin Antika Oyuncak olduğunu veya olmadığını anlamak, satın alma ve satış süreciniz için çok önemlidir. Sahibi olduğunuz Oyuncak, çok nadir bir eser olabileceği gibi piyasada onlarca örneği bulunan, koleksiyoncuların artık ilgi göstermediği bir parçada olabilir. Oyuncak tamamı eski, yaşlı veya antika sayılmaz. Önemli olan kriter nadir bulunan Antika Oyuncak olmasıdır. Bu nadirlik ona değer olarak artış sağlayacaktır.

Yanlış terminolojiyi kullanmak, ticari satış bütünlüğünüzün kolayca zarar görmesine neden olabilir, bu nedenle gerçekleri bilmek önemlidir. Oxford Sözlüğü, “antika” yı “yaşı ve kalitesi nedeniyle yüksek değeri olan bir mobilya veya sanat eseri gibi bir koleksiyon nesnesi” olarak tanımlar.

Antika Oyuncak Alan Yerler

Oyuncak alan yerleri arıyorsanız bu alanda uzaman Antika Toplayıcıları hizmet vermektedir. Ticaret standardı veya belki de neyin değerli Antika Oyuncak olduğuna dair “net” bir tanım, 100 yıldan daha eski bir öğedir. Bazıları 50 yaşın üzerindeki eşyaların antika olarak kabul edilmesi gerektiğine inanıyor ve bazıları 80 yıllık bir kalem kullanıyor. Antikacılar arasında hararetle tartışılan bir konudur. Yeni eşyalar her yıl yaşlandıkça antika hale geliyor.

Bu nedenle Antika Oyuncak ekspertiz yapılması gerekmektedir. Antika Oyuncak eksper hizmeti için bizimle iletişime geçerek konusunda uzman kişilerden bilgi almalısınız.

Antika Oyuncak Alım Satım

Şirketimiz antika Oyuncak alım satım alanında yılların vermiş olduğu tecrübe ve alım satım alanındaki sosyal birikimle sizlere doğru sonuçlar üretmektedir. Uzmanların çoğu, Oyuncak 50 yaşın üzerindeki ancak 100 yaşın altındaki eşyaların eski veya koleksiyon olarak adlandırılabileceği, ancak antika olarak adlandırılamayacağı konusunda hemfikir. Eski, ama o kadar eski değil.

Oyuncak ticaret standartları, “antika” kelimesinin aşırı kullanımı olduğu için “eski” terimini kullanma konusunda katı değildir.

Giderek daha fazla sayıda Oyuncak alıcısı, zanaatkarlar tarafından hazırlanmış gerçekten benzersiz sanatsal öğeler satın almak için hazırdır.

Antika Oyuncak Alanlar

Antika Toplayıcıları, tüm Antika Oyuncak alanlar ve koleksiyon malzemelerimizin doğru şekilde ekspertiz edildiğiniz bilmek güzel, bu nedenle yanıltıcı satın alma olmadığından emin olabilirsiniz. Daha da iyisi, Oyuncak uzmanları Türkiye\’de çok seçkin isimlerdir. İstanbul\’un en büyük antika merkezlerinden biri olarak mağazamıza ziyaret ederek keyifli zaman geçirebilirsiniz. Binalarımızda gezintiye çıkarak ve dönüştürülmüş eski lambalardan antik antika seramiklere kadar her şeyi keşfederek bir gün geçirebilirsiniz. Keşfetmek için bir gün ayırın ve sevdiğiniz o özel antika eşyaları bulursanız, arabaya sığmıyorsa her zaman evinize teslim edebiliriz.

Antika Oyuncak Alıcıları

Antika Oyuncak alıcıları genellikle bu tür eserlere tutkusu olan ve Oyuncak koleksiyonculuğu konusunda bilgi sahibi profesyonel koleksiyonerlerdir. Genellikle iş adamları bu tür Oyuncak koleksiyonerliği yapma arzusunu taşır. Yurtiçi ve yurtdışı antika Oyuncak alıcıları ile firmamız iletişim halindedir. Bu tür alıcılarla kurulan bağlantılar vesilesi ile elinizdeki Oyuncak alıcılara daha kolay ve güvenilir ilişkilerle ulaştırılır.