“Waltham Watch Company” olarak da bilinen Waltham Marka saat, 1851 yılında ABD’de kurulan bir saat üreticisidir. Waltham, 19. yüzyılın ortalarında Amerika’da saat endüstrisinin gelişmesine öncülük etmiş ve saat üretimi konusunda önemli bir rol oynamıştır.

Waltham saatleri, dikkatli tasarımları, dayanıklı ve hassas mekanizmaları ile tanınır. Waltham, 19. yüzyılın sonlarına kadar el yapımı saatler üretmiş, ancak daha sonra seri üretim yöntemleri ile üretimine devam etmiştir.

Waltham saatleri, kaliteli malzemeler kullanılarak yapılır ve saatlerin mekanizmaları özenle tasarlandı ve montajı yapıldı. Waltham, Amerika’daki saat endüstrisinin birçok ileri teknolojik gelişmeye öncülük etmiş ve bu nedenle, Waltham saatleri, zamanını doğru tutan ve dayanıklı saatler olarak bilinir.

Waltham’ın önemli modelleri arasında:

 1. American Watch Co. Model 1857
 2. S. Bartlett Model 1857
 3. American Watch Co. Model 1859
 4. American Watch Co. Model 1860
 5. American Watch Co. Model 1861
 6. American Watch Co. Model 1865
 7. American Watch Co. Model 1866
 8. American Watch Co. Model 1867
 9. American Watch Co. Model 1870
 10. American Watch Co. Model 1871
 11. American Watch Co. Model 1876
 12. American Watch Co. Model 1877
 13. American Watch Co. Model 1879
 14. American Watch Co. Model 1880
 15. American Watch Co. Model 1885
 16. American Watch Co. Model 1886
 17. American Watch Co. Model 1890
 18. American Watch Co. Model 1895
 19. American Watch Co. Model 1897
 20. American Watch Co. Model 1899

Her bir modelin teknik detayları ve özellikleri farklıdır ve Waltham’ın tarihindeki farklı dönemlerde üretilmiştir. Waltham saatleri bugün de hala aranılan ve değerli saatler arasındadır.

Sahibi olduğunuz Waltham marka saatinizi satmak mı istiyorsunuz? Waltham kol saatlerininin güncel piyasa değerleri değişmektedir. Waltham saat fiyatları konusunda sizleri websitemiz üzerinden bilgilendirmek çok zor. Bu nedenle bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Waltham Saat Fiyatlarını Nasıl Öğrenebilirsiniz?

Yapmanız gereken aslında çok kolay. 2 dakikanızı ayırarak alanında uzman kişilerden güncel piyasa fiyatı öğrenebilirsiniz. Satmak isterseniz de %3 – %15 arasında değişen hizmet bedeliyle hemen nakite çevirebilirsiniz.

 1. Waltham marka saatinizin ön yüzünün yakından fotoğrafını çekiniz
 2. Waltham saatinizin arka kapak fotoğrafını çekiniz.
 3. Waltham saatin kordonlarını da kapsayacak şekilde tam boy ön ve arka fotoğrafını çekiniz.
 4. Waltham saatinize ait sertifika, fatura ve kutu var ise fotoğraf çekiniz.
 5. Saatinizin orijinalliği ile ilgili şüphe oluşur ise Waltham saatin arka kapağı çıkarılarak makine kısmı incelenir.

Waltham Saat Alıcıları

Şirketimizin iletişimde olduğu Waltham saat alıcıları ve Waltham saat koleksiyonerleri bulunmaktadır. Saatiniz modeline göre bu alanda ilgili kişileri portföyümüzde bulundurmaktayız.

Waltham Saat Alan Yerler

Antika Toplayıcıları olarak Waltham saat alan yerler hizmetimiz mevcuttur. İster adresinizden alım yapalım isterseniz Waltham markalı saatinizi mağazamıza getirerek satışını gerçekleştirin.

Waltham Saat Alanlar Kimlerdir?

Bu soru çok alan içerir. Waltham saat alanlar iş adamlarından sanatçılara kadar bir çok saat meraklısı firmamızın değişmez müşterisidir.

Önemli bilgi: Waltham erkek kol saatleri ile Waltham bayan kol saatleri arasında ciddi fiyat farkları olabilir. 2. el Waltham erkek kol saatlerinin talebi 2. el Waltham kadın kol saatlerine göre daha fazladır. İkinci el Waltham saat alım satım piyasası talebe göre değişiklikler gösterebilir.

Waltham kol saati alım satımında bazı şirket uygulamalarımız mevcuttur. Alıcı satıcının gelecekte sorun yaşamaması için alıcı ve satıcı ürünle ilgili alım satım sözleşmesi imzalar.

Waltham Saatlerinin Önemi

 1. Önemli bir aksesuardır
 2. Bilekliler gibi değiştirilebilir.
 3. Farklı renk seçenekleri mevcuttur.
 4. Farklı kadran ölçülerde olabilir.
 5. Mekanik, otomatik gibi seçenekler mevcutur.
 6. Birçok farklı modeli mevcuttur.
 7. Pahalı modelleri veya uygun fiyatlı modelleri vardır.