Louis Moinet, 18. yüzyılda yaşamış bir İsviçreli saat yapımcısı ve mucittir. Kendisi saat yapımında birçok yenilikçi fikir ortaya koymuş ve özellikle kronograf icadıyla tanınmıştır. Louis Moinet saat markası ise, 2004 yılında yeniden canlandırılmıştır ve günümüzde lüks saatlerin üretimi konusunda öncü bir marka olarak kabul edilmektedir. İşte Louis Moinet saatlerine dair bazı teknik özellikleri ve modelleri:

Teknik Özellikler:

 1. El yapımı İsviçre yapımı mekanik hareketler
 2. Genellikle altın, platin, titanyum veya seramik gibi lüks malzemeler kullanılır.
 3. Özel tasarım özellikleri, örneğin resimler, heykeller ve enstrümanlarla ilham alınan birçok farklı model mevcuttur.
 4. Çoğu modelde tourbillon gibi komplikasyonlar kullanılır.
 5. Genellikle sınırlı sayıda üretilir, böylece nadirlikleri ve yüksek fiyatları ile bilinirler.

Modeller:

 • Memoris: Markanın ilk kronograf modeli. Tek bir düğme ile çalışan kolay kullanım özelliği ve 60 saniyelik bir ayırıcı saate sahiptir.
 • Space Mystery: Yerçekimsiz ortamlarda çalışabilen ilk mekanik saatlerden biridir. Yapı itibariyle oldukça karmaşık bir mekanizmaya sahiptir.
 • Derrick Gaz: Petrol çıkarma kulelerinden esinlenen bir tasarıma sahip olan bu modelde, bir petrol platformunun hareket eden bir maketi görüntülenir.
 • Geograph: Louis Moinet’in en popüler saatlerinden biridir. Zaman dilimlerini gösteren bir dünya haritasına sahip olan bu model, dünyanın herhangi bir yerindeki saati gösterir.
 • Stardance: Güneş ve ayın yörüngesine dayanan bir takvim işlevine sahiptir. Bu modelde yıldız tozundan yapılmış bir kadrana sahip bir mavi ay görüntülenir.
 • Mecanograph: Louis Moinet’in ikinci kronograf modelidir. Mekanik bir sayacı ve güç rezerv göstergesi vardır.
 • Metropolis: Geometrik bir tasarıma sahip olan bu model, bir şehrin karmaşık bir yerleşim planını tasvir eder.
 • Sideralis: Louis Moinet’in en karmaşık saatlerinden biridir. Tourbillon mekanizması, yıldız haritalarını ve Ay’ın evrelerini gösteren bir kronografa sahiptir.
 • Tempograph: Geleneksel bir kronograf işlevine sahiptir, ancak kadranda kullanılan doku ve desenlerle benzersiz bir görünüme sahiptir.
 • Nelson Piquet: Brezilyalı eski Formula 1 şampiyonu Nelson Piquet’in adını taşıyan bu model, sade ve şık bir tasarıma sahiptir.
 • Derrick Tourbillon: Petrol kulelerinden esinlenen bir tasarıma sahip olan bu model, tourbillon mekanizması ve saatte çalışan bir pistonun hareketini gösteren bir saate sahiptir.
 • Twintech: Louis Moinet’in ilk çift turbinli kronograf modeli. Saatte iki ayrı kronograf sayacı ve bir güç rezerv göstergesi vardır.
 • Jurassic Tourbillon: Bu model, yüz milyonlarca yıl önce yaşamış bir deniz yaratığı olan ammonitlerin fosillerinden yapılmış bir kadrana sahiptir. Ayrıca tourbillon mekanizması ve kronograf işlevleri de bulunur.
 • Memoris Superlight: Markanın ikinci kronograf modeli olan bu saat, ultra hafif bir titanyum kasaya sahiptir. Sadece 28 adet üretilmiştir.
 • Mecanograph City: Louis Moinet’in mekanik kronograf saatlerinin bir başka versiyonu. Bu model, bir şehir manzarasına dayalı bir tasarıma sahiptir.
 • Jules Verne Instrument III: Dünya yazarı Jules Verne’in eserlerinden esinlenen bir tasarıma sahip olan bu model, turbinler ve diğer endüstriyel öğelerle dekore edilmiştir.
 • Memoris Grand Feu: Grand Feu porseleni kullanarak yapılan, en iyi saat ustaları tarafından üretilen bir kronograf modelidir.
 • Space Mystery Black Gold: Space Mystery modelinin bir varyasyonu olan bu saat, siyah altın kaplamalı bir kasa ve siyah bir safir kristal kadranıyla dikkat çekiyor.
 • Derrick Gaz Blue: Derrick Gaz modelinin mavi kadranlı bir versiyonudur.
 • Geograph Rainforest: Geograph modelinin bir başka varyasyonu olan bu saat, tropik yağmur ormanlarını tasvir eden bir tasarıma sahip.

Louis Moinet Saat Fiyatlarını Nasıl Öğrenebilirsiniz?

Yapmanız gereken aslında çok kolay. 2 dakikanızı ayırarak alanında uzman kişilerden güncel piyasa fiyatı öğrenebilirsiniz. Satmak isterseniz hemen nakite çevirebilirsiniz.
Lütfen WhasApp\’tan bize mesaj yazın:

 1. Louis Moinet marka saatinizin ön yüzünün yakından fotoğrafını çekiniz
 2. Louis Moinet saatinizin arka kapak fotoğrafını çekiniz.
 3. Louis Moinet saatin kordonlarını da kapsayacak şekilde tam boy ön ve arka fotoğrafını çekiniz.
 4. Louis Moinet saatinize ait sertifika, fatura ve kutu var ise fotoğraf çekiniz.
 5. Saatinizin orijinalliği ile ilgili şüphe oluşur ise Louis Moinet saatin arka kapağı çıkarılarak makine kısmı incelenir.

Louis Moinet Saat Alıcıları

Şirketimizin iletişimde olduğu ikinci el Louis Moinet saat alıcıları ve Louis Moinet saat koleksiyonerleri bulunmaktadır. Saatiniz modeline göre bu alanda ilgili kişileri portföyümüzde bulundurmaktayız.

Louis Moinet Saat Alan Yerler

Antika Toplayıcıları olarak ikinci el Louis Moinet saat alan yerler hizmetimiz mevcuttur. İster adresinizden alım yapalım isterseniz Louis Moinet markalı saatinizi mağazamıza getirerek satışını gerçekleştirin.

Louis Moinet Saat Alanlar 

Bu soru çok alan içerir. İkinci el Louis Moinet saat alanlar iş adamlarından sanatçılara kadar bir çok saat meraklısı firmamızın değişmez müşterisidir.

Önemli bilgi: Louis Moinet erkek kol saatleri ile Louis Moinet bayan kol saatleri arasında ciddi fiyat farkları olabilir. 2. el Louis Moinet erkek kol saatlerinin talebi 2. el Louis Moinet kadın kol saatlerine göre daha fazladır. İkinci el Louis Moinet saat alım satım piyasası talebe göre değişiklikler gösterebilir.

Louis Moinet kol saati alım satımında bazı şirket uygulamalarımız mevcuttur. Alıcı satıcının gelecekte sorun yaşamaması için alıcı ve satıcı ürünle ilgili alım satım sözleşmesi imzalar.

Louis Moinet Saatlerinin Önemi

 1. Önemli bir aksesuardır
 2. Bilekliler gibi değiştirilebilir.
 3. Farklı renk seçenekleri mevcuttur.
 4. Farklı kadran ölçülerde olabilir.
 5. Mekanik, otomatik gibi seçenekler mevcutur.
 6. Birçok farklı modeli mevcuttur.
 7. Pahalı modelleri veya uygun fiyatlı modelleri vardır.

Sahibi olduğunuz Louis Moinet marka saatinizi satmak mı istiyorsunuz? Louis Moinet kol saatlerininin güncel piyasa değerleri değişmektedir. Louis Moinet saatlerinin fiyatları konusunda sizlere websitemiz üzerinden bilgi vermek çok zor. Bu nedenle bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.