Graham” markası, İsviçre’de kurulan bir saat markasıdır ve özellikle mekanik saatlerde uzmanlaşmıştır. İşte Graham markasının tarihçesi, teknik özellikleri ve bazı modelleri:

Tarihçe: Graham markası, İsviçreli saat ustası George Graham tarafından 1695 yılında kurulmuştur. Graham, zamanının önde gelen saat ustalarından biriydi ve ürettiği saatler, özellikle marine kronometreleri, denizciler için hayati öneme sahip olan doğru zaman tutma yeteneğiyle ünlüydü.

Teknik özellikleri: Graham saatleri, genellikle mekanik saatlerdir ve en yüksek kalitede saat mekanizmaları kullanılır. Markanın mekanik saatleri, yüksek frekanslı hareketleri, kronograf fonksiyonları, tarih göstergeleri, takvim işlevleri, saat mühendisliğinde en son yenilikleri içermesiyle tanınır.

Modeller:

 1. Graham Chronofighter Vintage Nose Art Ltd.: Bu model, İkinci Dünya Savaşı’ndan esinlenilerek tasarlanmıştır ve kadranında çeşitli bomba resimleri yer alır. Siyah deri kayışı ve 44 mm çapındaki paslanmaz çelik kasası ile öne çıkar.
 2. Graham Chronofighter Vintage: Bu model, 1940’lardan esinlenen bir tasarıma sahiptir. 44 mm çapındaki paslanmaz çelik kasası, elmas kesimli saat işaretleri ve tarihsel olarak tasarlanmış kadranı ile dikkat çeker.
 3. Graham Silverstone RS GMT: Bu model, 48 mm çapındaki paslanmaz çelik kasası, çift zaman dilimi göstergesi ve yüksek frekanslı bir hareket ile donatılmıştır. Ayrıca, tarih göstergesi, kronograf fonksiyonu ve saat işaretleri üzerinde fosforlu kaplama ile birlikte gelir.
 4. Graham Silverstone Stowe Racing Mexico: Bu model, Meksika Grand Prix’sine adanmıştır ve 46 mm çapındaki paslanmaz çelik kasası, tarih göstergesi, kronograf fonksiyonu ve saat işaretleri üzerinde fosforlu kaplama ile birlikte gelir.
 5. Graham Geo.Graham Tourbillon Orrery: Bu model, tarihsel bir astronomik aygıt olan Orrery’den esinlenilmiştir ve dünya, ay ve güneşin konumunu gösteren bir turbillon mekanizması içerir. Paslanmaz çelik kasası, 48 mm çapında ve tarih göstergesi, güç rezervi göstergesi ve saat işaretleri üzerinde fosforlu kaplama ile birlikte gelir.
 6. Graham Swordfish Booster Iris: Bu model, 46 mm çapındaki paslanmaz çelik kasası, kronograf fonksiyonu ve saat işaretleri üzerinde fosforlu kaplama ile birlikte gelir. Kadranı, iris desenli bir tasarıma sahiptir.
 7. Graham Chronofighter Oversize GMT Big Date: Bu model, 47 mm çapındaki paslanmaz çelik kasası, çift zaman dilimi göstergesi, kronograf fonksiyonu ve büyük tarih göstergesi ile donatılmıştır. Ayrıca, saat işaretleri üzerinde fosforlu kaplama da bulunur.
 8. Graham Tourbillograph Trackmaster: Bu model, 47 mm çapındaki paslanmaz çelik kasası, turbillon mekanizması, kronograf fonksiyonu ve saat işaretleri üzerinde fosforlu kaplama ile birlikte gelir. Kadranı, pist yarışlarından esinlenilerek tasarlanmıştır.
 9. Graham Chronofighter Oversize Superlight Carbon: Bu model, 47 mm çapındaki karbon fiber kasası, kronograf fonksiyonu ve saat işaretleri üzerinde fosforlu kaplama ile birlikte gelir. Kadranı, süper hafif bir tasarıma sahiptir.
 10. Graham Chronofighter Superlight Carbon Skeleton: Bu model, 47 mm çapındaki karbon fiber kasası, kronograf fonksiyonu ve açık bir kadran tasarımı ile birlikte gelir. Saat işaretleri üzerinde fosforlu kaplama da mevcuttur.
 11. Graham Geo.Graham The Moon: Bu model, Ay’ın yüzeyinin bir haritasını kadranında gösteren bir saat olarak tasarlanmıştır. 46 mm çapındaki paslanmaz çelik kasası, tarih göstergesi ve yüksek frekanslı bir hareket ile birlikte gelir.
 12. Graham Chronofighter Grand Vintage: Bu model, 47 mm çapındaki paslanmaz çelik kasası, kronograf fonksiyonu, tarih göstergesi ve saat işaretleri üzerinde fosforlu kaplama ile birlikte gelir. Kadranı, retro bir tasarıma sahiptir.
 13. Graham Chronofighter Vintage GMT: Bu model, 44 mm çapındaki paslanmaz çelik kasası, çift zaman dilimi göstergesi, kronograf fonksiyonu ve tarih göstergesi ile donatılmıştır. Kadranı, retro bir tasarıma sahiptir.
 14. Graham Silverstone RS Skeleton: Bu model, 46 mm çapındaki paslanmaz çelik kasası, tarih göstergesi ve açık bir kadran tasarımı ile birlikte gelir. Saat işaretleri üzerinde fosforlu kaplama da mevcuttur.
 15. Graham Chronofighter Prodive Professional: Bu model, 47 mm çapındaki paslanmaz çelik kasası, suya dayanıklılık özelliği, kronograf fonksiyonu ve saat işaretleri üzerinde fosforlu kaplama ile birlikte gelir. Kadranı, dalış saatleri için tasarlanmıştır.
 16. Graham Silverstone Stowe Racing Colombia: Bu model, 46 mm çapındaki paslanmaz çelik kasası, tarih göstergesi, kronograf fonksiyonu ve saat işaretleri üzerinde fosforlu kaplama ile birlikte gelir. Kadranı, Kolombiya Grand Prix’sine adanmıştır.
 17. Graham Chronofighter Oversize GMT Black Steel: Bu model, 47 mm çapındaki siyah paslanmaz çelik kasası, çift zaman dilimi göstergesi, kronograf fonksiyonu ve saat işaretleri üzerinde fosforlu kaplama ile birlikte gelir.
 18. Graham Silverstone RS Endurance: Bu model, 46 mm çapındaki paslanmaz çelik kasası, tarih göstergesi, kronograf fonksiyonu ve saat işaretleri üzerinde fosforlu kaplama ile birlikte gelir. Kadranı, dayanıklılık yarışlarına adanmıştır.
 19. Graham Chronofighter Vintage GMT Red Baron: Bu model, 44 mm çapındaki paslanmaz çelik kasası, çift zaman dilimi göstergesi, kronograf fonksiyonu ve tarih göstergesi ile birlikte gelir. Kadranı, Kızıl Baron adlı efsanevi bir savaş pilotuna adanmıştır.
 20. Graham Silverstone RS Supersprint: Bu model, 46 mm çapındaki paslanmaz çelik kasası, tarih göstergesi, kronograf fonksiyonu ve saat işaretleri üzerinde fosforlu kaplama ile birlikte gelir. Kadranı, motorsporlarına adanmıştır ve hızlı bir aracın gösterge panelini andırır.

Yukarıdaki modeller, Graham markasının farklı temalara, tasarımlara ve işlevlere sahip saatlerini göstermektedir. Her model, yüksek kaliteli malzemeler ve mükemmel işçilik ile üretilmiştir.

Graham Saat Fiyatlarını Nasıl Öğrenebilirsiniz?

Yapmanız gereken aslında çok kolay. 2 dakikanızı ayırarak alanında uzman kişilerden güncel piyasa fiyatı öğrenebilirsiniz. Satmak isterseniz hemen nakite çevirebilirsiniz.
Lütfen WhasApp\’tan bize mesaj yazın:

 1. Graham marka saatinizin ön yüzünün yakından fotoğrafını çekiniz
 2. Graham saatinizin arka kapak fotoğrafını çekiniz.
 3. Graham saatin kordonlarını da kapsayacak şekilde tam boy ön ve arka fotoğrafını çekiniz.
 4. Graham saatinize ait sertifika, fatura ve kutu var ise fotoğraf çekiniz.
 5. Saatinizin orijinalliği ile ilgili şüphe oluşur ise Graham saatin arka kapağı çıkarılarak makine kısmı incelenir.

Graham Saat Alıcıları

Şirketimizin iletişimde olduğu ikinci el Graham saat alıcıları ve Graham saat koleksiyonerleri bulunmaktadır. Saatiniz modeline göre bu alanda ilgili kişileri portföyümüzde bulundurmaktayız.

Graham Saat Alan Yerler

Antika Toplayıcıları olarak ikinci el Graham saat alan yerler hizmetimiz mevcuttur. İster adresinizden alım yapalım isterseniz Graham markalı saatinizi mağazamıza getirerek satışını gerçekleştirin.

Graham Saat Alanlar 

Bu soru çok alan içerir. İkinci el Graham saat alanlar iş adamlarından sanatçılara kadar bir çok saat meraklısı firmamızın değişmez müşterisidir.

Önemli bilgi: Graham erkek kol saatleri ile Graham bayan kol saatleri arasında ciddi fiyat farkları olabilir. 2. el Graham erkek kol saatlerinin talebi 2. el Graham kadın kol saatlerine göre daha fazladır. İkinci el Graham saat alım satım piyasası talebe göre değişiklikler gösterebilir.

Graham kol saati alım satımında bazı şirket uygulamalarımız mevcuttur. Alıcı satıcının gelecekte sorun yaşamaması için alıcı ve satıcı ürünle ilgili alım satım sözleşmesi imzalar.

Graham Saatlerinin Önemi

 1. Önemli bir aksesuardır
 2. Bilekliler gibi değiştirilebilir.
 3. Farklı renk seçenekleri mevcuttur.
 4. Farklı kadran ölçülerde olabilir.
 5. Mekanik, otomatik gibi seçenekler mevcutur.
 6. Birçok farklı modeli mevcuttur.
 7. Pahalı modelleri veya uygun fiyatlı modelleri vardır.

Sahibi olduğunuz Graham marka saatinizi satmak mı istiyorsunuz? Graham kol saatlerininin güncel piyasa değerleri değişmektedir. Graham saatlerinin fiyatları konusunda sizlere websitemiz üzerinden bilgi vermek çok zor. Bu nedenle bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.