Cornehl” Saat, Almanya merkezli bir saat üreticisidir. Şirket, yüksek kaliteli mekanik saatler üretmektedir ve geleneksel saat üretimi tekniklerini kullanmaktadır. İşte Cornehl Saat hakkında bilmeniz gerekenler:

Tarihi: Cornehl Saat, 1994 yılında Almanya’nın Glashütte şehrinde kuruldu. Şirket, saat ustası Rolf Lang tarafından kuruldu ve o zamandan beri Almanya’nın en saygın saat üreticilerinden biri haline geldi.

Teknik Özellikleri: Cornehl Saat, geleneksel saat yapım tekniklerini kullanmaktadır ve şirketin saatleri tamamen el yapımıdır. Saatlerin üretimi için en kaliteli malzemeler kullanılır ve her saat titizlikle test edilir. Ayrıca, Cornehl Saatlerinin mekanik hareketleri yüksek hassasiyetle ayarlanır ve sürekli olarak bakım gerektirir.

Modelleri:

 1. The Regulator – Bu model, geleneksel düzenleyici saatin tasarımına dayanmaktadır. Mekanik hareketi yüksek hassasiyetle ayarlanır ve hassas zaman ölçümü için idealdir.
 2. The Grande Complication – Bu model, en karmaşık mekanik saatlerden biridir ve dünyanın en iyi saat ustaları tarafından üretilir. İçinde tarih, ay takvimi, kronometre, dakika tekrarı gibi birçok özellik bulunur.
 3. The Regulator Retrograde – Bu modelde, geleneksel düzenleyici saatin tasarımına ek olarak geri sayım özelliği vardır.
 4. The Tourbillon – Bu modelde, saat hareketi döndürülür ve bu sayede yerçekiminin etkisini azaltarak daha doğru zaman ölçümü sağlanır.
 5. The Minute Repeater – Bu model, dakika tekrarı özelliğiyle bilinir ve saatlerin dakikalarını öğrenmek için kullanılır.
 6. The Chronometer – Bu model, yüksek hassasiyetli zaman ölçümü sağlar ve sertifikalı bir kronometre olarak kabul edilir.
 7. The Moon Phase – Bu model, ay fazlarını gösterir ve geleneksel bir tasarıma sahiptir.
 8. The Perpetual Calendar – Bu modelde, otomatik olarak tarih ve ay takvimi ayarlanır ve 4 yılda bir şubat ayındaki ek günü hesaba katmak için özel bir mekanizma kullanılır.
 9. The Skeleton – Bu modelde, saat hareketi görünür hale getirilir ve tasarımı öne çıkarılır.
 10. The Flying Tourbillon – Bu modelde, turmalin açıkta kalmıştır ve hareketi yer çekiminden korumak için kafesli bir yapıda yer alır.
 11. The Dual Time – Bu model, iki farklı zaman dilimini gösterir ve seyahat edenler için idealdir.
 12. The Power Reserve – Bu modelde, saat gücü göstergesi yer alır ve saat gücü bitmeden önce uyarı verir.
 13. The World Time – Bu modelde, dünya saatlerini gösteren bir disk vardır ve saatlerin ülke ve şehirlerini temsil eden sembollerle işaretlenmiştir.
 14. The Minute Repeater Tourbillon – Bu model, dakika tekrarı özelliği ile birlikte turmalin mekanizması içerir.
 15. The Skeleton Tourbillon – Bu model, turmalin mekanizmasını açığa çıkaran tasarımı ile dikkat çeker.
 16. The Grande Complication Skeleton – Bu model, en karmaşık saatlerden biridir ve turmalin mekanizması açıkta kalmıştır.
 17. The Jumping Seconds – Bu model, saniyenin atlayarak ilerlemesi özelliğine sahiptir.
 18. The Tourbillon Regulator – Bu model, turmalin mekanizmasını geleneksel düzenleyici tasarımıyla birleştirir.
 19. The Minute Repeater Grande Complication – Bu model, dakika tekrarı özelliğinin yanı sıra birçok diğer özelliği de içerir.
 20. The Perpetual Calendar Tourbillon – Bu model, otomatik olarak ay takvimini ayarlar ve turmalin mekanizması da içerir.

Cornehl Saat, geleneksel saat yapım teknikleriyle üretilen yüksek kaliteli mekanik saatlerin önde gelen üreticilerinden biridir. Saatlerinin tasarımı, işçiliği ve teknik özellikleriyle ünlüdür ve her biri bir saat ustasının özenli el emeği ile üretilir.

Cornehl Saat Fiyatlarını Nasıl Öğrenebilirsiniz?

Yapmanız gereken aslında çok kolay. 2 dakikanızı ayırarak alanında uzman kişilerden güncel piyasa fiyatı öğrenebilirsiniz. Satmak isterseniz hemen nakite çevirebilirsiniz.
Lütfen WhasApp\’tan bize mesaj yazın:

 1. Cornehl marka saatinizin ön yüzünün yakından fotoğrafını çekiniz
 2. Cornehl saatinizin arka kapak fotoğrafını çekiniz.
 3. Cornehl saatin kordonlarını da kapsayacak şekilde tam boy ön ve arka fotoğrafını çekiniz.
 4. Cornehl saatinize ait sertifika, fatura ve kutu var ise fotoğraf çekiniz.
 5. Saatinizin orijinalliği ile ilgili şüphe oluşur ise Cornehl saatin arka kapağı çıkarılarak makine kısmı incelenir.

Cornehl Saat Alıcıları

Şirketimizin iletişimde olduğu ikinci el Cornehl saat alıcıları ve Cornehl saat koleksiyonerleri bulunmaktadır. Saatiniz modeline göre bu alanda ilgili kişileri portföyümüzde bulundurmaktayız.

Cornehl Saat Alan Yerler

Antika Toplayıcıları olarak ikinci el Cornehl saat alan yerler hizmetimiz mevcuttur. İster adresinizden alım yapalım isterseniz Cornehl markalı saatinizi mağazamıza getirerek satışını gerçekleştirin.

Cornehl Saat Alanlar 

Bu soru çok alan içerir. İkinci el Cornehl saat alanlar iş adamlarından sanatçılara kadar bir çok saat meraklısı firmamızın değişmez müşterisidir.

Önemli bilgi: Cornehl erkek kol saatleri ile Cornehl bayan kol saatleri arasında ciddi fiyat farkları olabilir. 2. el Cornehl erkek kol saatlerinin talebi 2. el Cornehl kadın kol saatlerine göre daha fazladır. İkinci el Cornehl saat alım satım piyasası talebe göre değişiklikler gösterebilir.

Cornehl kol saati alım satımında bazı şirket uygulamalarımız mevcuttur. Alıcı satıcının gelecekte sorun yaşamaması için alıcı ve satıcı ürünle ilgili alım satım sözleşmesi imzalar.

Cornehl Saatlerinin Önemi

 1. Önemli bir aksesuardır
 2. Bilekliler gibi değiştirilebilir.
 3. Farklı renk seçenekleri mevcuttur.
 4. Farklı kadran ölçülerde olabilir.
 5. Mekanik, otomatik gibi seçenekler mevcutur.
 6. Birçok farklı modeli mevcuttur.
 7. Pahalı modelleri veya uygun fiyatlı modelleri vardır.

Sahibi olduğunuz Cornehl marka saatinizi satmak mı istiyorsunuz? Cornehl kol saatlerininin güncel piyasa değerleri değişmektedir. Cornehl saatlerinin fiyatları konusunda sizlere websitemiz üzerinden bilgi vermek çok zor. Bu nedenle bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.